Domy z keramzytu

Oferujemy Państwu unikalne rozwiązanie – domy z keramzytu. Jest to produkt stanowiący alternatywę dla budownictwa tradycyjnego. Budując systemowo upraszczamy proces budowlany. Budynek składany jest z przygotowanych wcześniej elementów, które kolejno są montowane na budowie. Elementy te są produkowane na zamówienie w specjalistycznych zakładach produkcyjnych. Takie podejście gwarantuje precyzję wykonania i skrócenie czasu budowy.

Głównym elementem proponowanej przez nas filozofii budowania są prefabrykowane ściany z keramzyto-betonu. Naszym głównym partnerem produkującym dla nas ściany jest firma KROSBUD. Podczas wielu naszych realizacji współpracowaliśmy również z duńską firmą PRAEFA®.

Wybrane przez nas prefabrykaty zapewniają wysoką jakość i szybkość budowy, zdecydowanie dystansując budownictwo tradycyjne. Precyzja wykonania ścian sprawia, że tynki wewnętrzne stają się zbędne. Budynek nie wymaga suszenia i nadaje się do zamieszkania zaraz po wybudowaniu. Wszystkie niezbędne instalacje umieszczane są w ścianach już na etapie produkcji , dzięki temu kolejne czynności typowe dla budownictwa tradycyjnego są eliminowane na korzyść czasu, precyzji i redukcji kosztów.

Równie ważnym elementem naszego systemu jest płytowy fundament np. z wodnym systemem grzewczym opartym o rury firmy Hepworth. Budynki posadowione na takim płytowym fundamencie grzewczym sprawdzają się doskonale w naszych zimnych polskich warunkach. Taki fundament doskonale łączy się z systemem ścian z keramzytobetonu zapewniając ciepło i energooszczędność naszych domów.

Prefabrykowana więźba dachowa MITEK jest kolejnym z najczęściej wybieranych przez nas systemów. Technologia ta jest szeroko rozpowszechniona w Skandynawii, USA, Szwajcarii. Firmy takie jak TARTAK WITKOWSCY ® koło Wielunia oraz MODERNDACH® z Włocławka dostarczają nam produktów najwyższej jakości, precyzyjnie zaprojektowanych i wykonanych w ich zakładach produkcyjnych. Dzięki dokładnemu harmonogramowi produkcja więźby odbywa się już w fazie wykonywania fundamentów. W odpowiednim momencie gotowe dźwigary przyjeżdżają na plac budowy i są montowane w ciągu 3 dni.

Kolejnym proponowanym przez nas elementem systemu jest instalacja wodna Hepworth (Hep2O). System przeznaczony jest do wykonywania instalacji wody pitnej, centralnego ogrzewania oraz ogrzewania podłogowego. Jako podstawowe źródło energii polecamy piece firmy SAUNIERDUVAL® lub produkty firmy VIESSMAN®.

Naszym klientom proponujemy również inteligentną instalację elektryczną LCN®. Instalacja zapewnia możliwość wygodnego sterowania oświetleniem, roletami i innymi urządzeniami w domu. Dzięki inteligentnemu sterowaniu ogrzewaniem możemy zaoszczędzić nawet do 30% energii zużywanej na ogrzewanie budynku.

Wybudowanie domu w naszej technologii zagwarantuje Państwu wysoki komfort życia i oszczędność energii.

Nasza wysoko wykwalifikowana kadra przez cały czas trwania budowy będzie koordynować i nadzorować prace budowlane zapewniając precyzyjne połączenie wszystkich technologii na Państwa budowie. Gdy my budujemy Państwo mogą odpoczywać.